Online Ödeme
Exocad Fiyatı

Uluslararası arenada tanınan, dünya çapında birçok diş kliniği ve dental laboratuvarında kullanılan bir CAD (Bilgisayar destekli tasarım) yazılımı olan Exocad ülkemizde de sıklıkla tercih ediliyor. Geliştirici şirketin ismini taşıyan Exocad programı tamamen dental sektörün ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde tasarlanmıştır ve bir laboratuvarın tüm ihtiyaçlarına cevap verebilecek kapasitededir.

Exocad Fiyatı

Exocad yazılım çözümü sayesinde dental restorasyon sürecini daha basit bir şekilde tamamlayabilmek ve otomasyon süreçlerine dahil edebilmek mümkündür. Laboratuvarlar Exocad’in DentalCAD ismini taşıyan yazılım ürünü sayesinde şirket dental protez, kuron, köprü ve ortodontik cihazların tasarımını hızlı ve hastanın ağız yapısına en uygun şekilde tasarlayabilirler.

Esnekliği, açık mimari yapısı sayesinde birçok farklı marka ve model dental tarayıcı cihazla uyumlu çalışabilmesi, 3D yazıcı desteği gibi avantajlarıyla öne çıkan Exocad ile dental sektöründe faaliyet gösteren kullanıcılar sanal ortamda protez tasarımı hazırlayabiliyorlar. Dahası Exocad sürekli olarak yeni güncelleme ve eklentiler yayınlayarak programı sürekli güncel tutmaya devam ediyor. Bu sayede laboratuvar ve klinikler hastaları için en ideal tedavi sürecini yürütebiliyorlar.

Exocad’in Tarihçesi

Şirket, takvim yaprakları 2006’yı gösterdiğinde Almanya’daki Darmstadt Teknik Üniversitesi’ne bağlı Fraunhofer IGD enstitüsünde dental sektörü için CAD/CAM teknolojileri üzerine araştırma projesi yürütürken tanışan Tillmann Steinbrecher ve Mail Gerth tarafından kurulmuştur. İkili akademik araştırma yapmak yerine yazılım geliştirmeye daha meyilli olduklarını fark edince 2008 yılında DentalCAD’in ilk versiyonunu geliştirirler. Exocad şirketi ise 2010 yılında resmi olarak kurulmuş ve bugün dünyanın dört bir yanına yazılım ihracatı yapan bir dev haline gelmiştir.

Organik olarak büyümesini sürdüren ve ünü dünyayı dolaşan yazılım şirketi satışlarını bayileri aracılığıyla gerçekleştirmeye devam ediyor. Güney Kore, Almanya ve ABD’de ofisleri bulunan Exocad yazılımı bugün birçok diş kliniği ve laboratuvarda kullanılmaktadır.

Aradan geçen süre zarfında Exocad sürekli olarak yazılım portfolyosunu genişletmeye devam etti. 2017’de exoplan isimli rehberli cerrahi programını piyasaya süren şirket 2018’de ChairsideCAD ve 2019’da da Smile Creator isimli gülüş tasarımı yazılımını kliniklerin beğenisine sunmuştur.

Bugün gelinen noktada Exocad uluslararası bir şirket haline dönüşmüş ve 150’den fazla ülkede 55 binden fazla lisans satışı gerçekleştirmiştir. 2020’de ise Exocad şirketi Align Technology tarafından 419 milyon dolara satın alınmıştır.

Onex Dental olarak bizler de Exocad bayisi olarak yazılım satışını gerçekleştiriyor, klinik ve laboratuvarların hastalar için en ideal protezleri dijital ortamda tasarlayabilmelerine aracılık ediyoruz.

Exocad Fiyatı Ne Kadar?

Bu soruya kesin ve net bir cevap verebilmek ne yazık ki mümkün değil. Çünkü Exocad fiyatı seçmiş olduğunuz lisans modeline ve satın alacağınız eklentilerin adedine göre değişiklik gösterir.

Exocad yazılımlarını kendisi değil, bayileri aracılığıyla satışını gerçekleştirir. Yetkili bayi Onex Dental’den fiyat teklifi alarak siz de Exocad yazılımını istediğiniz eklentilerle birlikte satın alabilirsiniz. Örnek vermek gerekirse 3D yazıcınız varsa Exocad entegrasyonu için gerekli eklentiyi size sağlayabiliriz. İhtiyaç ve istekleriniz doğrultusunda Exocad’in fiyatı değişiklik gösterebilir.

İlla bir miktar vermemiz gerekiyorsa da 3 bin ila 6 bin 500 dolar arasında değişen fiyatlarla giriş seviyesi DentalCAD programını temin edebileceğiniz bilgisini paylaşabiliriz.

Exocad Lisans Modelleri

Satın almayı düşünenler için Exocad ürünlerinde iki farklı lisanslama modelinin olduğunu belirtelim. Bunların biri esnek, diğeri ise sürekli lisanstır.

İsminden de anlaşılabileceği üzere esnek lisans, abonelik bazlı bir modeldir. Düzenli olarak düşük bir miktar ücret ödersiniz ve ihtiyaç duyduğunuz ek modülleri aktifleştirip devre dışı bırakabilirsiniz. Sürekli güncelleme alma imkânından da faydalanırsınız. Eğer yazılımı aktif kullanıp kullanmayacağınız noktasında şüpheleriniz varsa veya sırf denemek için bu lisans modülünü tercih etmeniz tavsiyedir. Böylece sürekli lisansı satın almak için bütçe ayırmanıza da gerek kalmayacaktır.

Exocad’i kullanmak için dongle adını taşıyan bir USB cihazının sürekli olarak bilgisayarda takılı kalması gerektiği bilgisini de paylaşmış olalım.

Sürekli lisans ise adı üzerinde, ömür boyu kullanabileceğiniz bir lisans türüdür. Eğer güncelleme için ek sözleşme imzalamazsanız gelecekte çıkacak sürüm güncellemelerinden faydalanamazsınız. Daha sonra exocad modülleri yine ücreti karşılığında satın alabilmeniz mümkündür. Satın alma maliyeti yüksek sayılabilecek bu lisans türünün avantajı, her ay abonelik ücreti ödeme zorunluluğu olmamasıdır.

Exocad Nereden İndirilir?

Daha önce de ifade ettiğimiz üzere Exocad yazılımlarını direkt olarak size satmaz. Bunun için mutlaka yetkilendirilmiş bir bayiyle irtibata geçmeniz ve yazılımı ya eklentileriyle beraber ya da tekil olarak satın almanız gerekecektir. Bu noktada Onex Dental’le iletişim kurmanızı tavsiye ediyoruz. Bir diş kliniğinin ihtiyaç duyabileceği tüm cihaz ve aletlerin yanı sıra gelişmiş CAD yazılımlarının da satışını bünyemizde gerçekleştiriyoruz.

Exocad ürünleri hakkında bilgi ve fiyat teklifi almak için bizlerle mesai saatleri içerisinde telefon veya iletişim formu aracılığıyla iletişime geçebilirsiniz.

Exocad Nasıl Kurulur?

Exocad DentalCAD’i indirip kurabilmek için ilk önce yazılımı satın almanız gerekiyor. Daha sonra bilgisayarınıza takabileceğiniz bir dongle (USB) size teslim edilecektir. Programı ancak bu şekilde indirebilir ve kullanabilirsiniz.

Dongle’ın içinde programı nasıl yükleyebileceğinize dair detaylı bilgilendirmeler yer alacaktır. Takıldığınız herhangi bir noktada Onex Dental müşteri temsilcilerinden yardım talep edebilirsiniz. Böylece size uzaktan bağlantıyla yardımcı olabiliriz.

Lisans kontrolü için kullanılan dongle program açık olduğu müddetçe bilgisayarda takılı olmalıdır. Aksi takdirde programı çalıştıramazsınız.

Neden Exocad’i Seçmelisiniz?

DentalCAD yazılımı şuan için sektördeki en gelişmiş ve kullanışlı program olarak tanımlanabilir. Diş restorasyon süreciyle alakalı tüm süreci dijital ortama aktarabilir, hastalarınıza tam isabetli çözümler sunabilirsiniz.

Bunun haricinde dental cad yazılımı tercih sebebi kılan bazı özellikleri aşağıdaki gibi sıralanabilir.

Esneklik

Exocad yazılımı tamamen özelleştirilebilir ve yeniliklere açıktır. Bu sayede ağız içi tarayıcı, yüz tarayıcısı, 3D yazıcılar ve frezeleme makinelerini entegre edebilirsiniz. Söz konusu entegrasyon olduğu zaman en iyisinin DentalCAD olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Muhteşem performans

exocad DentalCAD tüm restorasyon sürecinde tam kontrolü ele alabilmenizi sağlar. İnley onley dolgu, kuron ve yaprak porselen gibi akla gelebilecek birçok farklı restorasyonu dijital ortamda gerçekleştirebilirsiniz. Böylelikle her hastaya özel çözümler sunabilmeniz mümkündür.

Çok yönlü

Tüm dünyadaki teknisyen ve diş hekimlerinin bu yazılımı tercih etmesi elbette ki tesadüf değil. Exocad piyasanın en güçlü ve çok yönlü programıdır. Dişle alakalı hemen her şeyi tasarlayabilirsiniz.

Sürekli güncelleme

Exocad geliştirici ekibi sürekli olarak CAD/CAM tasarımında rakiplerinizin önüne geçmenizi sağlayabilmeniz için güncellemeler yayınlamaya devam ediyoruz. Mesela son çıkan Rijeka 3.1 güncellemesiyle mevcuttaki 85 özellik iyileştirilmişken 45 yeni özellik daha uygulamaya dahil edildi. Sürekli olarak bu şekilde güncellenmesi piyasanın en güncel CAD yazılımını kullanabileceğiniz anlamına geliyor.

Güçlü topluluk

Birçok kez ifade ettiğimiz üzere Exocad dünyanın dört bir yanından kullanıcıya sahip. Bu kullanıcılar sosyal medya grupları ve forumlarda sürekli olarak aralarında bilgi paylaşımı yapıyorlar. Böylelikle herhangi bir sorun veya hatayla karşılaştığınızda çözümü için ücretsiz destek alabilmeniz mümkün. Keza yeni ipuçları öğrenmek ve tavsiyeler almak için de kıdemli kullanıcılardan yardım talep edebilirsiniz.

Tabii Exocad’in bu noktada rakipsiz olmadığını da belirtmekte fayda var. CAD yazılımı pazarında rekabete dahil olan 3Shape firması da 3Shape Dental System adını verdiği programla faaliyet gösteriyor. İnsanlar Exocad’i daha çok tercih ediyor çünkü “Uzman modu” sayesinde CAD sürecinin tamamına müdahale edebilmenize izin veriyor. Ancak tüm bu iki programın da kendine has artı ve eksilerinin olduğu söylenebilir.

İhtiyacınıza en uygun CAD/CAM yazılımı noktasında kafa karışıklığı yaşıyorsanız Onex Dental temsilcileriyle irtibat kurarak en isabetli seçim için sizi yönlendirmemizi sağlayabilirsiniz.

Alanında uzman partnerlerimiz ile tanışın
Distribütörlüklerini yaptığımız diş hekimliği ve diş teknisyenliği alanında iş akışını tamamlayan en iyi uluslararası markaların ithalatlarını gerçekleştirerek aynı zamanda uzman ekibimiz ile servis desteğini sağlıyoruz.
Alanında uzman partnerlerimiz ile tanışın
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?
İletişim